HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Počet úmrtí na koronavírus u nás bude stúpať, povedal minister zdravotníctva

Na snímke minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). FOTO TASR - Pavel Neubauer

Druhá vlna koronavírusu zasiahne Slovensko viac ako prvá, povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

„Nachádzame sa v druhej vlne. Čísla to potvrdzujú. Na základe uvoľnených opatrení som presvedčený, že druhá vlna zasiahne Slovensko viac ako prvá. Chcem vyzvať občanov, aby opatrenia, ktoré sme zaviedli počas prvej vlny (nosenie rúška, dodržiavanie odstupov, umývanie rúk atď) dodržiavali aj počas druhej vlny. Žiaľ, vyzerá to tak, že nám bude stúpať počet hospitalizovaných pacientov a rovnako aj úmrtí. Iba zodpovednosťou tomu zabránime. WHO odporúča zaočkovať sa proti chrípke, ja som tiež za, minimálne u rizikových skupín,“ konštatoval v stredu minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO).

„Nasral som kopu ľudí,“ píše Matovič

Podľa neho sa od vyšší počet pozitívne testovaných na nový koronavírus za utorok (18. 8.) podpisuje aj fakt, že počas víkendu sa testuje menej a na začiatku pracovného týdňa sa intenzívnejšie dohľadávajú kontakty s pozitívne testovanými.  Vyzval aj k obozretnosti v prípade cestovania do zahraničia, vrátane zváženia cestovania do Chorvátska, ktoré niektoré krajiny zaradili do nebezpečnej červenej zóny.

Na Slovensku v utorok (18. 8.) pribudlo 100 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 3684 testov. Celkovo tak v krajine evidujú 3022 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid19.nczisk.sk.

„V nemocniciach je hospitalizovaných 64 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 42 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti,“ spresnil rezort zdravotníctva.

Chce Sulík už zasa položiť vládu?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info