HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

Obvinený v kauze Dobytkár sa dobrovoľne rozhodol vydať 400-tisíc eur

Ilustračné foto: shutterstock

Úplatky v rádoch státisícov putovali do rúk polície!

„V rámci akcie Dobytkár pre účely trestného konania boli zaistené viaceré cenné veci a finančné hotovosti. Včera došlo zo strany jedného z obvinených k dobrovoľnému vydaniu finančných prostriedkov vo výške 400.000 eur, ktoré majú pochádzať z inkriminovanej trestnej činnosti,“ uviedol pre Aktuality hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Podľa zistenia Aktualít je obvineným Marek Kodada, ktorý pracoval ako šéf sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohopospodárstva.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy zatiaľ vyčíslila na 10,5 milióna eur. V rámci vyšetrovania prípadu policajti od marca vykonávali zaisťovacie úkony na území celého Slovenska.

V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti alebo veterinár.

Ministri odložili rozhodnutie o odvolaní Kajetána Kičuru z funkcie člena Správnej rady Protimonopolného úradu SR

 

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info