fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Následky záplav v Humenskom okrese odstraňujú hasiči aj v stredu

Ilustračné foto - TASR

Následky popoludňajších a podvečerných prívalových dažďov, ktoré v utorok (18. 8.) zasiahli východné Slovensko, odstraňujú hasiči aj v stredu ráno. Pre TASR to potvrdil operačný dôstojník prešovského krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru.

„Pokračuje to aj dnes čerpaním, máme toho dosť. Nie je to v takom rozsahu ako včera, ale volajú nám ľudia najmä z Humenného, že majú zatopené záhrady a pivnice,“ povedal. Ako doplnil, hasiči boli k zásahom v utorok večer povolávaní od 17.00 h, z poslednej akcie sa vrátili o 22.30 h. „Dobrovoľníci odčerpávali vodu do rána, do 4.00 h. Bolo to Humenné, ale aj okolité obce,“ uviedol s tým, že okrem obcí v Humenskom okrese pomáhali hasiči s odčerpávaním vody aj v obci Pichne v okrese Snina a v Milpoši v Sabinovskom okrese.

Podľa hovorcu Slovenského vodohospodárskeho podniku Mariána Bocáka vyhlásili v utorok tretí stupeň povodňovej aktivity obce Milpoš, Pichne a Gruzovce (okres Humenné). „Druhé stupne povodňovej aktivity sú obcami vyhlásené vo Víťazovciach, Sopkovciach, Ohradzanoch, v obciach Brestov, Nižné Ladičkovce, Myslina, Závadka a v meste Humenné,“ doplnil s tým, že stupne povodňovej aktivity sa môžu počas dňa vzhľadom na aktuálnu hydrologickú situáciu alebo vykonané zabezpečovacie práce meniť.

Ponuka právnych služieb sama o sebe nemôže byť pochybením, hovorí šéf advokátov Borec

Vodohospodári aktuálne vykonávajú zabezpečovacie práce po povodniach z predchádzajúcich dní v obci Chminianske Jakubovany, kde podľa Bocáka správca zároveň podáva podnet na okresný úrad vo veci zabezpečenia odstránenia komunálneho odpadu, ktorý spôsobil zátarasy na vodnom toku Jakubovianka a spôsobil zaplavenie obydlí. Práce realizujú aj v obciach Babie, Radoma, Kurima, Lomné, Nechválova Polianka, Ňagov, Palota a v mestách Trebišov a Medzilaborce.

Pri bezprostredných zabezpečovacích prácach malo v utorok podľa Bocákových slov v teréne zasahovať 55 vodohospodárov s 35 kusmi techniky. „Na stabilizáciu svahov sa použilo 300 ton lomového kameňa,“ dodal s tým, že vodohospodári sú v teréne opäť od stredajšieho rána, pričom zabezpečujú miesta, kde to v utorok vplyvom vysokej vody možné nebolo.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info