fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Odmeny pre pracovníkov v prvej línii dostanú aj lekári, vyhlásil premiér

Ilustračné foto: TARS/AP

Finančné odmeny určené pre pracovníkov, ktorí po vypuknutí pandémie pracovali v rizikovom prostredí, sa majú týkať všetkých zdravotníkov, ktorí pracovali v tzv. prvej línii, vrátane lekárov.

Na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) s tým, že ide o výsledok rozhovoru s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO). V pondelok (17. 8.) Matovič tvrdil, že lekári odmeny nedostanú.

„Keď doteraz sa hovorilo len o zdravotných sestrách, nakoniec to budú aj sanitári, záchranári, pracovníci dopravnej zdravotnej služby, lekári,“ napísal Matovič. Premiér si podľa svojich slov myslel, že zdravotníci mimo sestier sú zahrnutí v inom balíku odmien.

VŠETCI ZDRAVOTNÍCI V 1. LÍNII !Včera večer som absolvoval rozhovor s pánom ministrom zdravotníctva Marekom Krajčim,…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 18. augusta 2020

 

„Marek mi to však vysvetlil, že ‚iný balík‘ je určený len na odmeny pre zamestnancov úradov regionálneho zdravotníctva a na zaplatenie dohodárov, ktorých hygienici nevyhnutne potrebujú na pomoc pri dohľadávaní kontaktov,“ priblížil premiér.

Šéf vládneho kabinetu v piatok (14. 8.) avizoval, že štát vyčlení 50 miliónov eur pre pracovníkov v prvej línii. Vtedy hovoril, že peniaze majú dostať lekári, sestry, vojaci, policajti či zamestnanci domovov sociálnych služieb. V pondelok uviedol, že lekári odmeny nedostanú.

Na pondelkové vyhlásenie predsedu vlády reagovali lekárske organizácie. Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) je vážne znepokojený vyhláseniami premiéra, ako i mediálnou komunikáciou ministerstva zdravotníctva k odmeňovaniu zdravotníkov, ktorí boli v prvej línii.

Sú takisto sklamaní i demotivovaní nezáujmom vlády. Predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb Anton Szalay si myslí, že rétorika politikov je zameraná na tie skupiny pracovníkov, kde si potrebujú prihriať „polievočku“.

Na SOŠ elektrotechnickej v Trnave horia laboratóriá (foto)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info