fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Nie je dôvod niečo meniť, hovorí Hlas – SD o odluke cirkví od štátu

Líder vznikajúcej strany Hlas a podpredseda Národnej rady SR Peter Pellegrini. FOTO TASR - Ján Krošlák

Strana Hlas – sociálna demokracia expremiéra Petra Pellegriniho považuje súčasný stav postavenia a financovania cirkví za vyvážený a nie je dôvod niečo na ňom meniť.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa strany Hlas – sociálna demokracia Patrícia Medveď Macíková v súvislosti so zámerom strany Sloboda a Solidarita (SaS) presadiť odluku cirkvi od štátu.

Strana SaS a jej líder Richard Sulík by sa mali v prvom rade sústrediť na to, ako pomôcť slovenskej ekonomike a ľuďom, aby nestratili zamestnanie a sociálne istoty. V tejto oblasti vládna koalícia zjavne zlyháva a preto nastoľuje témy, ktoré majú odvrátiť pozornosť verejnosti od jej koaličných káuz a neschopnosti riadiť štát,“ uviedla strana Hlas – sociálna demokracia.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) označil návrh SaS za prvoplánový marketing. „Spôsob, kedy SaS akúkoľvek cirkev (ako spoločenstvo veriacich), vyhlási najprv de facto za príživníkov, je najhorší možný spôsob ako poctivú diskusiu začať … až mám pocit, že ani nejde o odluku samotnú, ale prvoplánový marketing využívajúci najprízemnejšie pudy,“ napísal dnes Matovič na sociálnej sieti.

Odmeny pre pracovníkov v prvej línii dostanú aj lekári, vyhlásil premiér

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info