fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Chce Sulík už zasa položiť vládu?

jessus kríž ježiš ukrižovanie
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Odluka cirkvi od štátu v podaní Sulíkovej SaS je nehoráznym nápadom s tendenciou úplne rozbiť vládnu koalíciu.

Valí sa na nás druhá vlna koronakrízy a práve teraz Sulíkova Sloboda a Solidarita potrebuje riešiť odluku cirkvi od štátu. Je to síce jedna z ich nosných tém, ale zaštítiť sa pandémiou pri tak vážnej téme je úplná nehoráznosť!

„Koronakríza ukázala jednoznačnú nevyhnutnosť šetrenia verejných financií. Jedným z možných zdrojov šetrenia môže byť aj konečné vysporiadanie sa s financovaním cirkví, ktoré štát podporuje v objeme takmer 52 miliónov eur ročne…,“ uviedol poslanec NR SR za SaS Miroslav Žiak.

Otázkou je, prečo s tým SaS vôbec prichádza?

Kultúrno-etické otázky sú síce vyčlenené z koaličnej zmluvy, ale sulíkovci musia vedieť, že podobná debata je na Slovensku úplný nonsens. Naša krajina je viazaná hlbokou kresťanskou tradíciou a bez ohľadu na to, že podľa  Ústavy SR je Slovensko nábožensky neutrálny štát, takáto diskusia iba vnáša do spoločnosti zbytočný rozkol.

Iste, podobne je tomu aj pri debate o interrupciách, ktorých úpravu presadzujú aktuálne OĽaNO či ĽSNS. Financovanie cirkví je tak ďalšou témou, ktorú tu určite nepotrebujeme teraz riešiť. Prečo si SaS-ka potrebuje „prihrievať polievočku“ práve na tejto téme, je preto veľkou záhadou.

Iba žeby sa snažili vytvoriť si predpolie na ďalší pád vlády, ako v prípade Radičovej kabinetu?

Podľa Matoviča strana SaS využíva pri téme odluky cirkvi od štátu najprízemnejšie pudy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info