fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V okrese Komárno hrozia veľmi nebezpečné búrky

Ilustračné foto - TASR

V okrese Komárno v Nitrianskom kraji výstraha pred búrkami dosiahla tretí stupeň. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na webovej stránke s tým, že výskyt búrok tejto intenzity je v danom ročnom období a oblasti veľmi zriedkavý.

„Predpokladaná intenzita búrok je extrémne vysoká a predpokladá sa, že spôsobí veľké škody a ohrozí ľudské životy. Tento jav predstavuje všeobecné ohrozenie ľudských aktivít,“ varujú meteorológovia. Výstraha tretieho stupňa platí v tejto oblasti v utorok do 17.00 h. Pokračuje výstrahou druhého stupňa po celý pondelok aj utorok až do stredajšej polnoci.

Na takmer celom Slovensku vydal SHMÚ v pondelok aj v utorok až do polnoci na stredu výstrahy pred búrkami druhého stupňa. Ich predpokladaná intenzita bude nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd vysoká. Búrky tejto intenzity predstavujú podľa SHMÚ veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Na východe a na severe Kysúc a Oravy platia výstrahy prvého stupňa, tieto búrky môžu byť tiež potenciálne nebezpečné.

Tunel Sitina pre nehodu uzavreli, dopravu komplikuje silný dážď

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info