HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pri útoku islamistov na hotel v Mogadiše zomrelo najmenej 5 civilistov (VIDEO)

Archívne foto. TASR/AP / (AP Photo/Farah Abdi Warsame)

Islamskí militanti zaútočili na hotel v somálskom hlavnom meste Mogadišo, pričom zahynulo najmenej päť ľudí, informuje portál RT.

V nedeľu sa v miestnych médiách objavili správy o útoku. Niekoľko videí, ktoré sa rozšírili po internete, ukazujú prach a dym stúpajúci z hotela Elite v Mogadiše, zatiaľ čo v pozadí môžete počuť streľbu.

Videá boli natočené z diaľky od hotela, takže je ťažké povedať, čo sa presne stalo.

Najprv útočníci odpálili bombu v aute, čím prelomili priestory hotela a potom naňho zaútočili. Niektoré médiá pripisovali vinu Al-Shabaab – tvrdej islamskej militantnej skupine, ktorá má väzby na Al-Káidu.

„V blízkosti hotela boli zabití a zranení civilisti, ktorí len prechádzali okolo. Medzi mŕtvymi je jeden z riaditeľov ministerstva informácii,“ uviedla štátna tlačová agentúra SONNA s odvolaním sa na hovorcu ministerstva informácií Ismaila Mukhtara Omara.

Pri útoku bolo zranených najmenej 28 ľudí, uviedli miestne médiá s odvolaním sa na záchrannú službu.

„Doteraz sme potvrdili, že zahynulo sedem ľudí, z toho dvaja útočníci, dvaja mladí riaditelia a traja civilisti,“ uviedol Omar pre agentúru Reuters.

Hotel bol napadnutý piatimi bojovníkmi, z ktorých jeden na začiatku útoku odpálil bombu v aute. Iní boli zabití počas zdĺhavého boja proti bezpečnostným silám.

Idilickú pláž v Belgicku zmenili výtržníci na bojisko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info