HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Prezident Portugalska zachránil dve topiace sa ženy (VIDEO)

Ilustračný obrázok portugalského prezidenta Marcela Rebela de Sousa (uprostred) s ochranným rúškom na tvári, ako sa rozpráva s manažérom známej reštaurácie v Lisabone 20. mája 2020. / TASR (AP)

Urobil to, čo by spravil každý dobrý plavec. Videl z pláže problém vo vode a zakrauloval k topiacim sa ešte skôr, ako dorazila ochranka na vodnom skútri.

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa bol jedným zo záchranárov, ktorí poskytli účinnú pomoc dvom topiacim sa ženám v mori. Tie spadli z prevráteného člna do vody. Informoval o tom deník La Vanguardia, na ktorý sa odvolávajú v správe Lidovky.cz.

Incident se odohral v juhoportugalskom regióne Algarve, kde sedemdesiatjedenročný prezident trávil časť svojej dovolenky. Hlava Portugalska takto obchádza tradičné letoviská v krajine, aby aj touto formou podopril domáci cestovný ruch, ktorý, ako všade na svete, mimoriadne poškodila pandémia.

Marcelo Rebelo de Sousa je dlhoročný portugalský politik, bývalý poslanec parlamentu, profesor práv, politický komentátor a novinár, ktorý od 9. marca 2016 zastáva funkciu prezidenta Portugalska. Študoval právo na Lisabonskej univerzite, bol vynikajúcim študentom. Po Karafiátovej revolúcii v roku 1974 spoluzakladal Sociálnodemokratickú stranu.

„Portugalsko je inšpirujúce. V oblasti cestovného ruchu a výstavby infraštruktúry sa máme čo učiť“, myslí si Danko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info