HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Neuveriteľná oddanosť malého psíka k dôchodkyni a jej mame v karanténe

Pinč Luigi / Facebook @Rifugio del Cane E.N.P.A. Faenza

Sú príbehy, po prečítaní ktorých vlhnú oči. Tento je o desaťročnom pinčovi, ktorý svoju majiteľku a jej matku v karanténe celé týždne sám každodenne zásoboval potravinami a inými nákupmi.

Luigi, 10-ročný pinč, je najvernejší pes roku 2020. V týchto dňoch si prevzal ocenenie za vernosť (prvý medzi seberovnými) na tradičnom oceňovaní psov v talianskom meste San Rocco di Camogli. Najkrajší príbeh tohto roku pochádza z dedinky Feltre v provincii Belluno a súvisí s pandémiou Covid-19. Správu o ňom poslal do sveta portál lastampa.it.

Počas zákazu vychádzania a karantény v Taliansku sa malý Luigi stal skutočným štvornohým anjelom s batohom na chrbátiku a denne prechádzal vzdialenosť asi tristo metrov od domu svojej majiteľky  Márie Anny do blízkeho obchodu. Avšak, nielen túto trasu. Prvú správu o tom priniesol na svojej FB stránke guvernér regiónu Benátky Luca Zaia a označil malého psíka za “neskutočný fenomén”.

Foto FB profil Luca Zaia

Staršiu pani Máriu – Annu uzavrela karanténa medzi štyrmi stenami jej skromného bytu, ktorý obýva spolu so psíkom Luigim. Usadlosť, v ktorej žije, má iba 233 prevažne vekom už naozaj prestarnutých obyvateľov.

“Raz som sa predsa len v povolenom čase vybrala na nákup a zrazu – nevedela som, ako ho prinesiem domov. Predavačka skúsila dať Luigimu na chrbátik batoh a on náklad statočne niesol až domov. Batoh sa mu zapáčil, dokonca prvé dni s ním aj spával. A potom už len stačilo dať do batôžka lístok s tým, čo potrebujem a Luigi sám bežal do obchodu a naspäť. Je maličký, je to pinč a tak niekedy prešiel tú trasu viackrát za deň” – povedala pri preberaní ocenenia pre Luigiho pani Mária – Anna.

Kráľovná Alžbeta zamestnávala zlodeja! Ukradnuté klenoty predával na internete

Bola rada, odvtedy mala o nákupy postarané a taktiež jej Luigi zabezpečoval denne čerstvé noviny.

Luigi ide na nákup Zdroj FB

Organizátori ceny Dog Loyalty Award pri jej uďeľovaní Luigimu vyhlásili:: „Príbeh tohto výnimočného malého psa, ktorý neskutočne oddane pomáhal svojej pani, priniesol do talianskej smutnej jari množstvo radosti a osvieženia. Aj preto musíme psov chrániť – nikto tak odhodlane nedokáže všetkými svojimi silami pomôcť človeku, ako práve pes.”

Luigi nielenže nakupoval, ale udržiaval aj kontakt medzi pani Máriou – Annou a jej staručkou matkou, ktorej denne v batôžku nosil navarené jedlo a základné nevyhnutnosti.

“Veľký Luigi” – končí úžasný príbeh portál lastampa.it.

Jiří Krampol zmizol! Po manželkinej smrti sa odišiel dať dohromady

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info