HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič je blázon v protismere, píše Ľuboš Blaha

Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD). FOTO TASR - Martin Baumann

Podľa poslanca Smeru Ľ. Blahu sú najnovšie Matovičovým terčom deti.

Táto vláda je ako ten blázon z vtipu, čo sa rúti po diaľnici v protismere a v rádiu hlásia: „Vodiči, pozor, po diaľnici sa rúti auto v protismere!“ A on sa rozčuľuje: „Akože jedno auto, už som ich v protismere stretol aspoň sto!“. Na sociálnej sieti to uviedol podpredseda Smeru-SD a poslanec za túto stranu Ľuboš Blaha.

Ako argument Blaha uviedol snahu premiéra Igora Matoviča presadiť „Lex Lipšic“, teda zmenu zákona o voľbe generálneho prokurátora, ktorý aj prezidentka Zuzana Čaputová vetovala.

„To isté so špicľovacím zákonom. Všetci mu hovoríme, že je to protiústavné a navyše sa to ani nedá zrealizovať, no on si ďalej ide svoju bláznivú jazdu. A vyhovára sa na Covid. Namiesto toho, aby ľuďom pomáhal, tak ich v mene Covidu šikanuje,“ napísal Blaha.

 

Podľa poslanca Smeru sú najnovšie Matovičovým terčom deti. „Vraj majú sedieť v škole s rúškami. Ale len tí starší. Prvý stupeň nemusí, len ten druhý. Koronavírus sa totiž pred vstupom do vášho tela informuje, či ste štvrták alebo piatak…“, uvádza poslanec Smeru na sociálnej sieti.

Blaha poukázal aj na to, že už aj Sulík klientelistické praktiky OĽaNO označuje za hanbu. Aj minister hospodárstva si však podľa Blahu „takisto ide svoju bláznivú jazdu v protismere“. Dôvodom tohto Blahovho tvrdenia je vzdanie sa predkupného práva v prípade podniku Stredoslovenská energetika (SSE).

„V čase korony sa štáty snažia zvýšiť svoju kontrolu nad strategickými sektormi ekonomiky, lebo keď sa zavrie svetová ekonomika, musíte mať veci pod kontrolou. No Sulík rozšafne privatizuje energetiku do Nemecka,“ uviedol Blaha.

Kto bude na Slovensku proti koronavírusu zaočkovaný ako prvý?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info