HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Chrobáci“ pred šesťdesiatimi rokmi dobyli Hamburg

Printscreen z videa Youtube.com - pozvánka na večer Beatles v Hamburgu

Malý, v Hamburgu zapadnutý Club Indra pred šesťdesiatimi rokmi. Prvé vystúpenie “bandy z Liverpoolu”. Miesto, ktoré je dnes svätyňou skupiny The Beatles v celosvetovom meradle.

Beatles sa prvýkrát zahraničnej verejnosti predstavili v Hamburgu presne pred 60 rokmi. Viac ako dva roky tam odohrávali po malých kluboch nespočetné koncerty. Až v roku 1962 tam prišiel prvý megakoncert v dejinách populárnej hudby. Mesto Hamburg oslavuje toto výročie online festivalom, ktorý sa dnes bude vysielať naživo na internete – informuje portál Stern.de.

Sedemnásty august 1960 je v hudobnej histórii dôležitý dátum. V tento deň päť mladých hudobníkov odohralo prvý koncert v klube Indra v Hamburgu. Chalani sa nazývali Beatles a pochádzali z Liverpoolu. Svoju životnú kariéru začali v zapadnutom klube v prístavnej štvrti Hamburgu. A mesto nezabudlo. Práve dnes o 21.00 sa v Indra klube uskutoční spomienková oslava.

Beatles v klube Indra v Hamburgu 17. 08. 1960 Zdroj Youtube.com

Zaujímavosti zo sveta Oscarov alebo čo ste možno nevedeli!

Oslava príchodu Beatles do Hamburgu sa bude internetom vysielať do celého sveta. Pozvánka je k dispozícii v tejto verzii.

 

Zdroj Youtube.com

Beatles si diváci pripomenú v dvojhodinovej show – s príbehmi o ich pobytoch v Hamburgu, v rozhovoroch s významnými fanúšikmi ako je Otto Waalkes a starými priateľmi, ako napríklad Rattles. K dispozícii sú aj filmy a videozáznamy z celého sveta.

S týmto nápadom prišla publicistka a fanúšička Beatles Stephanie Hempel.  Program „Stream & Shout“ sa organizuje v spolupráci s mestom Hamburg.

Prečo používa galéria Uffizi video z TikToku s rapovou skladbou, ktorá nazýva ženy k***ičky, aby podporil svoje umenie? To je hlúpe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info