fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Remišová chce rozvíjať ekonomiku a zvyšovať životnú úroveň

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí). FOTO TASR - Martin Baumann

Nová predsedníčka vládnej strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá funkcii nahradila doterajšieho predsedu a zakladateľa strany Andreja Kisku, plánuje zo svojej pozície klásť dôraz na rozvoj ekonomiky a zvyšovanie životnej úrovne.

Veronika Remišová, ktorú zvolili za novú predsedníčku strany Za ľudí delegáti na sneme 8. augusta v Trenčianskych Tepliciach, uviedla pre agentúru SITA, že peniaze určené na riešenie koronakrízy a eurofondy chce využiť na splatenie dlhu z minulosti, riešenie štrukturálnych problémov a na výzvy a príležitosti do budúcnosti. Z pozície ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie o tom chce presviedčať aj koaličných partnerov vo vláde.

„Ekonomická kríza súvisiaca s pandémiou koronavírusu nám priniesla veľa problémov, ale musíme sa na ňu pozrieť ako na šancu zmeniť perspektívu pohľadu na našu ekonomiku a jej kľúčové parametre. Mimoriadna podpora z prostriedkov Európskej únie (EÚ) nám dáva šancu podporiť rozvoj, inovácie a výrazne zrýchliť naše postavenie v oblastiach, v ktorých sme zaostávali,“ ozrejmila Remišová.

Spojenie maďarských strán neznamená krach spolupráce so Slovákmi, uviedol Bugár

Vyzdvihla predovšetkým reformu školstva, zdravotníctva, daňového systému či rozdelenia kompetencií medzi štát a samosprávy a ich usporiadanie. „To sú veľké reformy, ktorými by sme vyriešili mnohé problémy, ktoré ľudí na Slovensku trápia. V 21. storočí totiž v niektorých obciach nemajú prístup k pitnej vode, stále máme infraštruktúru v dezolátnom stave a máme tu environmentálne záťaže, ktoré ničia život a zdravie ľuďom,“ zdôvodnila ministerka.

Ak má byť Slovensko úspešnou krajinou, tak musí podľa jej slov investovať do odvetví, ktoré majú veľkú pridanú hodnotu a pomôžu Slovensku zabezpečiť kvalitnejšie a lepšie platené pracovné miesta. „Mali by sme peniaze investovať do digitálnej transformácie a zlepšenia služieb štátu. Taktiež do odvetví budúcnosti, ako je elektromobilita, robotika či nové technológie.

Éru montážnej dielne musí vystriedať éra ekonomiky založenej na schopnosti našich ľudí vymýšľať nové výrobky a služby, s ktorými sa budú vedieť presadiť vo svete,“ predostrela Remišová. Zároveň plánuje hľadať praktické riešenia aj pre oblasť rodinnej politiky. „Naposledy sme v koalícii presadili výrazné zvýšenie daňového bonusu pre rodičov detí do 15 rokov, čo znamená o 270 eur ročne na dieťa navyše. V tom chceme pokračovať,“ doplnila.

Slováci by privítali nahradenie obedov zdarma vyšším daňovým bonusom

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info