HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Rakúsko sprísňuje kontroly aj na hraniciach so Slovenskom

Ilustračné foto: TASR/ AP/Szilard Koszticsak/MTI

Vzhľadom na rastúce počty nakazených novým koronavírusom medzi ľuďmi vracajúcimi sa zo zahraničia nariadilo Rakúsko posilnenie zdravotných kontrol na hraniciach so Slovenskom, Talianskom, Slovinskom a Maďarskom.

Sprísnenie zdravotných kontrol na rakúskych hraniciach so všetkými susednými štátmi vyplýva z výnosu rakúskeho ministerstva zdravotníctva, informovala agentúra APA. Výnos bol zverejnený v úradnom registri ešte v piatok a sprísnenie kontrol sa v ňom odôvodňuje snahou prerušiť reťazce nákazy a zamedziť šíreniu vírusu SARS-CoV-2. Vstupné kontroly realizované zdravotníckymi úradmi majú byť podľa výnosu „bezodkladne masívne posilnené“.

Rakúšania vracajúci sa z krajín posúdených ako rizikové musia predložiť aktuálny negatívny test na SARS-CoV-2, ktorý nie je starší ako 72 hodín, inak musia ísť do desaťdňovej karantény. Prísnejšie kontroly na hraniciach pre tých, ktorí sa vracajú z dovoleniek, žiadal v rozhovore rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

Nové prípady ochorenia COVID-19 sú aj importom zo zahraničia

Medzi rizikové oblasti Rakúsko v súčasnosti zaraďuje Španielsko, krajiny západného Balkánu, ako aj Bulharsko, Rumunsko, Rusko, Švédsko a Spojené štáty. Od pondelka k nim zaradia aj Chorvátsko.

Kurz zdôraznil, že nárast nových prípadov nie je počas dovolenkovej sezóny prekvapivý. „Súčasné čísla sú znepokojujúce. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme zabránili šíreniu vírusu bez toho, aby sme opäť museli uzavrieť krajinu,“ dodal kancelár.

Na Slovensku v sobotu pribudlo 47 prípadov nákazy novým koronavírusom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info