fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Izrael opäť bombarduje pásmo Gazy

Fotokoláž / Redakcia (via TASR)
Izraelská armáda bombardovala pásmo Gazy už štvrtú noc po sebe. Uvádza sa, že letecké útoky boli reakciou na výbušné a zápalné útoky balónov palestínskych militantov, uvádza portál RT.
Neskoro večer v piatok boli izraelskými lietadlami zacielené najmenej tri miesta vrátane prístavu Khan Younis. Miestne médiá informovali, že sa v tejto oblasti objavili drony a niekoľko stíhačiek.

Izraelská armáda potvrdila, že je za útokom, pričom uviedla, že štrajky boli odpoveďou typu tit-tat, keď sa výbušné balóny vznášali na izraelské územie.

Izraelské obranné sily (IDF) tvrdili, že zasiahli „námornú zložku Hamasu, podzemnú infraštruktúru a pozorovacie miesta“. Zatiaľ čo provizórne útoky, kde sa používajú ako zbrane balóny alebo draky zriedka spôsobujú zranenia alebo straty na životoch, Tel Aviv tvrdí, že poškodili úrodu a zapálili kríky.

Turecko obvinilo SAE zo zradenia Palestíny, pretože uzavreli dohodu s Izraelom

Je to štvrtá po sebe idúca noc, keď sa IDF zamerala na palestínsku enklávu pod izraelskou blokádou, pričom zakaždým použila aktivity Hamasu ako zámienku.

Vzplanutie prichádza na pozadí dohody sponzorovanej USA o normalizácii vzťahov medzi Izraelom a Spojenými arabskými emirátmi (SAE), ktorá bola dohodnutá vo štvrtok. Zatiaľ čo Washington a Tel Aviv tento pakt označili za „historický“ úspech, vyvolalo to nahnevanú reakciu v Palestíne a v ďalších častiach moslimského sveta.

Netanjahu tvrdí, že „nedošlo k žiadnym zmenám“ v pripojení Západného brehu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info