HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Zebra na úteku: Sídlisko v Piešťanoch malo na chvíľu safari

Po sídlisku v Piešťanoch sa "premávala" zebra. Zdroj foto: Facebook (Prezídium Hasičského a záchranného zboru)

Po Piešťanoch pobehoval čierno-biely kopytník. Vyvolal rozruch na miestnom sídlisku i sociálnych sieťach. Keď hasiči dostali hlásenie, že niekomu ušla zebra, mysleli si najprv, že ide o priechod pre chodcov.

Zviera sa medzi ľudí dostalo v stredu večer z novej mini zoo, nachádzajúcej sa pri vodnej nádrži Sĺňava. Pruhovaný krásavec najprv chvíľu brzdil dopravu na Bratislavskej ceste pri čerpacej stanici a potom vzbudil záujem obyvateľov Sídliska Adam Trajan, píše portál ZPiešťan.sk.

Išlo o samca s menom Diego. Jeden zo spolumajiteľov mini zoo Vratko Javro pre portál sme.sk vysvetlil, ako k situácii došlo. „Dostal sa cez prvé oplotenie a narazil na druhé. Žiaľ, časť z neho niekto v noci ukradol, preto sa ocitol na slobode,“ povedal s tým, že Diego je krotký a spoločenský. Pre ľudí podľa neho nie je nebezpečný a nepredstavoval žiadne riziko.

Novú prácu si hľadajú štyria z desiatich Slovákov, tvrdí personálna agentúra

Viacerí využili príležitosť, aby si netradičného návštevníka odfotili. Major požiarnej ochrany Rastislav Filip pre Piešťanský denník prezradil, že keď dostali hlásenie o tom, že niekomu v Piešťanoch ušla zebra, automaticky si najprv spomenuli na priechod pre chodcov. Iná možnosť im nenapadla, pretože v meste sa nenachádza žiadny cirkus.

Na miesto prišli hasiči i mestskí policajti, ktorí zviera našli medzi bytovkami. V spolupráci s veterinárom zebru uspali, znehybnili a potom naložili do auta, aby sa mohla vrátiť k majiteľovi. Celá akcia mala rýchly spád, od nahlásenia prípadu po odchyt zebry uplynula podľa informácií mestskej polície necelá hodina.

Podľa zasahujúceho veterinára Ľuboša Macháča však uspávanie nebolo vôbec jednoduché.  „Preto sa mohlo niektorým ľuďom zdať, že to bolo zdĺhavé,“ povedal pre Piešťanský denník. Zvyčajné anestetikum, ktoré sa používa na lesnú zver alebo dobytok, by sa jej muselo dostať priamo do krvného obehu. Anestetikum pre zvieratá ako je zebra, ktoré je účinné pri podaní do svalu, zas bežne nemá k dispozícii. „I to bol dôvod prečo musela zebra dostať až štyri dávky, aby sme ju utlmili tak, že sa dalo s ňou bezpečne manipulovať,“ dodal.

Z vyše 100.000 odpisov z registra trestov malo záznam 1551 pedagógov

Zebra v Piešťanoch sa na chvíľu stala hitom sociálnych sietí. Mnohých jej pobehovanie po sídlisku pobavilo, čo vyjadrili aj v komentároch: „A máme to tu, globálne otepľovanie! Už sa nám sem sťahujú od rovníka…“ „Cestári maľovali 3D…“ „Marty z Madagaskaru…“

Príspevok Hasičského a záchranného zboru:

 

Ďalší príspevok dokumentujúci odchyt zvieraťa:

 

Príspevok na Zomri. Keď sa priechod rozhodne opustiť krajinu…

 

Premiér sa hrá na Jamesa Bonda, myslí si Ľ. Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info