fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

Rozstrieľané a rozštvrtené telá zakopali v ilegálnom hrobe v Maďarsku (video)

Foto: screenshot videa / facebook / Polícia Slovenskej republiky

Slovensko-maďarský policajný tím vyriešil 4 roky starú úkladnú vraždu.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry spoločne s príslušníkmi maďarskej policajnej súčasti ORFK Budapešť v rámci medzinárodného vyšetrovacieho tímu za účasti zástupcov Generálnej prokuratúry Maďarska a Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR pod krycím názvom „Legenda“ objasnili prípad dvojnásobnej úkladnej vraždy občanov SR Štefana J. a jeho družky Enikö P.

Obaja boli zastrelení vo februári 2016 v budapeštianskom byte. Páchatelia do nich viackrát strelili a potom ich rozštvrtili. Takto zohavené telá zakopali v lesíku v ilegálnom hrobe. Polícia telá objavila v júli 2018, totožnosť zavraždenej dvojice potvrdila analýza DNA. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Podľa zistení polície motívom úkladnej vraždy malo byť získanie majetku. Od roku 2014 bol na Štefana J. vydaný Európsky zatýkací rozkaz pre násilnú trestnú činnosť a mal si odsedieť osem rokov.

Zamestnanci podľa odborov odmietajú úvahy o zmrazení minimálnej a zavedení štartovacej minimálnej mzdy

Obvineniu už čelia Zsolt H. (41-ročný), občan Maďarska, ktorý je vo výkone trestu v Maďarsku za inú násilnú trestnú činnosť. Ďalej Norbert K. (42-ročný), občan Slovenskej republiky, ktorý bol zadržaný v rámci akcie Legenda 24.07.2020 a teraz sa nachádza vo výkone väzby v Maďarsku.

„Počas akcie Legenda policajti vykonali aj štyri domové prehliadky a zaistili veci dôležité pre trestné konanie. Aktuálne policajti NAKA preverujú aj možné spáchanie ďalších skutkov násilnej povahy zo strany obvinených tak na území Slovenskej republiky, ako aj v Maďarsku,“ informuje ďalej polícia.

V priloženom videu si môžete pozrieť zadržanie jedného z obvinených, prehliadky priestorov a na záver aj činnosť policajtov na mieste zakopaných tiel.

Spolupráca maďarskej a slovenskej polície

⚠️ MIMORIADNY ÚSPECH 🇭🇺🇸🇰ROZSTRIEĽANÉ A ROZŠTVRTENÉ TELÁ ZAKOPALI V ILEGÁLNOM HROBE V MAĎARSKU➡️ Slovensko-maďarský policajný tím vyriešil 4 roky starú úkladnú vraždu Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry spoločne s príslušníkmi maďarskej policajnej súčasti ORFK Budapešť v rámci medzinárodného vyšetrovacieho tímu za účasti zástupcov Generálnej prokuratúry Maďarska a Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR pod krycím názvom „Legenda“ objasnili prípad dvojnásobnej úkladnej vraždy občanov SR Štefana J. a jeho družky Enikö P. Obaja boli zastrelení vo februári 2016 v budapeštianskom byte. Páchatelia do nich viackrát strelili a potom ich rozštvrtili. Takto zohavené telá zakopali v lesíku v ilegálnom hrobe. Polícia telá objavila v júli 2018, totožnosť zavraždenej dvojice potvrdila analýza DNA. Podľa zistení polície motívom úkladnej vraždy malo byť získanie majetku. Od roku 2014 bol na Štefana J. vydaný Európsky zatýkací rozkaz pre násilnú trestnú činnosť a mal si „odsedieť“ osem rokov. Obvineniu už čelia:➡️ Zsolt H. (41-ročný), občan Maďarska, ktorý je vo výkone trestu v Maďarsku za inú násilnú trestnú činnosť,➡️ Norbert K. (42-ročný), občan Slovenskej republiky, ktorý bol zadržaný v rámci akcie Legenda 24.07.2020 a teraz sa nachádza vo výkone väzby v Maďarsku. Počas akcie Legenda policajti vykonali aj štyri domové prehliadky a zaistili veci dôležité pre trestné konanie. Aktuálne policajti NAKA preverujú aj možné spáchanie ďalších skutkov násilnej povahy zo strany obvinených tak na území Slovenskej republiky, ako aj v Maďarsku. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry aj touto cestou ďakujú členom medzinárodného vyšetrovacieho tímu: policajtom maďarskej súčasti ORFK, zástupcom Generálnej prokuratúry Maďarska, Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR, ako aj policajtom OR PZ Komárno za profesionálny prístup a ústretovosť pri objasnení tohto obzvlášť závažného skutku.V priloženom videu si môžete pozrieť zadržanie jedného z obvinených, prehliadky priestorov a na záver aj činnosť policajtov na mieste zakopaných tiel. Fotografie zo spoločnej tlačovej besedy z Budapešti nájdete v komentároch.Sledujte maďarskú políciu na Magyar Rendőrség

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 14. augusta 2020

 

Pri zrážke troch áut v okrese Rimavská Sobota sa zranili tri osoby (foto)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info