fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku pribudlo vo štvrtok 62 prípadov nákazy novým koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Vo štvrtok pribudlo 62 prípadov nákazy koronavírusom.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 801 ľudí.

Vo štvrtok urobili laboratóriá 2 738 testov, spolu otestovali už takmer 290-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečili sa ďalší 5 pacienti. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 944.

Správa bola aktualizovaná dňa 14.8.2020 o 11:02.

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov klesol o šiestich na 51. U 37 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení štyria pacienti. Kĺzavý medián má hodnotu 43.

Vo štvrtok pribudlo podľa ministerstva zdravotníctva po 11 nakazených v okresoch Nové Mesto nad Váhom a Trenčín, desiati v okrese Bratislava, štyria v okrese Dunajská Streda, po troch v okresoch Nitra, Vranov nad Topľou, Košice a Trnava, po dvoch v okresoch Galanta, Žilina a Medzilaborce a po jednom v okresoch Humenné, Malacky, Sabinov, Stropkov, Šaľa, Skalica, Pezinok a Považská Bystrica. Je medzi nimi 26 mužov a 36 žien, sú vo veku od 9 do 84 rokov.

Polovica škôl je nespokojná s učebnicami, najkritizovanejšou je matematika

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info