fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Koronakríza najviac zasiahla Bratislavu

Ilustračné foto: shutterstock

Ministerstvo financií informovalo, že kým samosprávy prišli v dôsledku koronakrízy o približne 170 miliónov eur, výpadky štátu dosiahli vyše 1,4 miliardy eur. Najviac bolo zasiahnuté hlavné mesto. Bratislava prišla o vyše deväť miliónov eur.

Finančné dôsledky koronakrízy sa najviac prejavili v Bratislave.  V dôsledku výpadku príjmov prišiel magistrát hlavného mesta o vyše 9,3 milióna eur. Nasledujú Košice, ktoré „vďaka“ koronavírusu zaznamenali výpadok vyše 5,3 milióna eur. Prešov prišiel o vyše 2,2 milióna eur, Žilina o vyše dva milióny eur. Všetky ostatné krajské mestá zaznamenali výpadky presahujúce milión eur. Výpadky príjmov následne spôsobili aj znížené príjmy z daní.

„Ministerstvo financií si plne uvedomuje negatívne vplyvy nižšieho výberu daní na mestá a obce. Tu však netreba zabúdať ani na výpadok príjmov pre štát. Kým mestá, obce a vyššie územné celky (VÚC) stratili spolu približne 170 miliónov eur, štát má prognózovaný výpadok príjmov vo výške presahujúcej 1,4 miliardy eur,“ povedal štátny tajomník MF SR Ľuboš Jančík.

Výpadok príjmov miest a obcí dosiahol celkovo vyše 121 miliónov eur. Najnižšie výpadky príjmov zaznamenali malé obce. MF SR podotýka, že aj malé výpadky dokážu skomplikovať situáciu.

Riaditeľ CDC varuje; najbližšia jeseň by mohol byť pre verejné zdravie najhoršia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info