HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku pribudlo v stredu 49 prípadov nákazy novým koronavírusom

koronavirus covid
Anglickí a talianski vedci zistili, že človek po prekonaní koronavírusu má v sebe protilátky ešte minimálne deväť mesiacov. Ilustračný obrázok © Shutterstock

 V stredu pribudlo 49 prípadov nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 739 ľudí. V stredu urobili laboratóriá 2 741 testov, spolu otestovali už takmer 287-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečili sa ďalší 55 pacienti.

Správa bola aktualizovaná dňa 13.8.2020 o 10:36.

Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 939.

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov klesol o jedného na 57. U 43 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení štyria pacienti. Kĺzavý medián má hodnotu 43.

Po stredajšom testovaní pribudlo 12 nakazených v okrese Košice, desať v okrese Vranov nad Topľou, osem v okrese Bratislava, po traja v okresoch Stropkov, Prešov a Trenčín. Po dvoch infikovaných majú viac v okresoch Pezinok, Prievidza, Galanta a Bardejov a po jednom v okresoch Kežmarok a Partizánske. Je medzi nimi 27 mužov a 22 žien, sú vo veku od 15 do 83 rokov.

Novú prácu si hľadajú štyria z desiatich Slovákov, tvrdí personálna agentúra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info