fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Farage varuje, že Británia nebude skutočne slobodná, ak sa Brexit dohodne už tento rok

Ilustračné foto / Pixabay

Líder strany Nigel Farage vydal varovanie o Brexite s dôrazom, že Spojené kráľovstvo sa nebude môcť úspešne oslobodiť od Európskej únie, ak sa Londýn dohodne s Bruselom už tento rok, informuje portál RT.

Farage upozornil voličov, že prechodné obdobie Brexitu sa blíži ku koncu už 1. januára 2021, pričom odpojenie od únie v tejto podobe by nebolo „skutočnou slobodou“, za ktorú „bojovali desaťročia“.

Líder strany Brexit prehlásil, že dohoda o vystúpení, ktorú britská vláda dohodla s Bruselom, nikdy Spojenému kráľovstvu skutočne nedovolí opustiť Európsku úniu „zadarmo“. Pripomenul, že Británia bude stále v spojení s úniou v takých oblastiach, ako je napríklad štátna pomoc.

„Domnievam sa, že v nadchádzajúcich mesiacoch sa dosiahne dohoda, pri ktorej nebudeme skutočne slobodní v oblastiach, ako je napríklad štátna pomoc,“ napísal Farage pre Express newspaper.

Optimistické ekonomické vyhliadky Nemecka

„Rok 2020 sa v histórii zapíše ako rok, keď sme konečne opustili Európsku úniu, ale konečná podoba nášho vystúpenia pravdepodobne nebude skutočnou slobodou, za ktorú mnohí z nás bojovali už desaťročia,“ dodal.

Politik predtým komentoval dohadovanie o vystúpení premiéra Borisa Johnsona s Bruselom, pričom ju označil za „nie-Brexit“, ale stále bola lepšia, ako „prehriata“ verzia dohody, ktorú dosiahla Johnsonova predchodkyňa Theresa Mayová.

„Bolo jasné, že táto dohoda bola o niečo lepšia ako tá Mayovej. Severné Írsko sa nielenže nestalo inou entitou, ale Európsky súdny dvor bude mať v britskom verejnom živote stále slovo,“ uviedol.

Pápež odsúdil kultúru individualizmu počas pandémie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info