HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V obci Dolná Streda zaistili tony tabaku a tisícky škatuliek cigariet

Ilustračné foto - TASR

Príslušníci finančnej správy dnes v obci Dolná Streda zaistili tony tabaku a tisícky škatuliek cigariet. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Ivana Skokanová.

V skladových priestoroch našli aj ďalšie komponenty na výrobu nelegálnych cigariet. Škodu na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na viac ako 1,5 milióna eur. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trestná sadzba tri až osem rokov.

Na akcii sa podieľali členovia Kriminálneho úradu finančnej správy a príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava. „Pri prehliadke v obci Dolná Streda zaistili 930,5 kilogramov rastlinnej tabakovej sušiny v kartónových škatuliach, 50 kusov paliet s obalmi na cigarety známych značiek, štyri kusy paliet s kotúčmi papiera na výrobu cigariet, 346 kusov krabíc s filtrami na výrobu cigariet a 3 231 kusov spotrebiteľských balení cigariet známych značiek neoznačených slovenskou kontrolnou známkou. Škodu v tomto prípade vyčíslili na približne 6 500 eur,“ priblížila Skokanová.

V areáli skladu našli príslušníci finančnej správy aj zaparkovaný plachtový náves s 99 kusmi kartónových škatúľ s obsahom rastlinnej tabakovej sušiny v celkovom množstve 18 938 kg. V tomto prípade vyčíslili škodu na takmer 1 524 000 eur. V prípade pokračujú ďalšie procesné úkony.

Nové prípady koronavírusu sú najmä úzke kontakty, ale aj importované zo zahraničia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info