HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bieloruská polícia na demonštrantov použila strelné zbrane, jedného zranila

Podľa ministerstva vnútra sa demonštranti v utorok zišli v 25 mestách a za ten deň polícia zadržala vyše 1000 ľudí. Najnovšie zatknutia zvýšili počet zadržaných po troch dňoch protestov na viac ako 6000. FOTO TASR/AP

 Bieloruské ministerstvo vnútra v stredu potvrdilo, že polícia v meste Brest na juhozápade krajiny použila na skupinu demonštrantov strelné zbrane a jeden z nich utrpel zranenia, píše agentúra AFP.

„Skupina agresívnych občanov s kovovými tyčami v rukách zaútočila v utorok v Breste na policajtov,“ uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Voľha Čamadanavová.

„Strelné zbrane sa použili na ochranu života a zdravia našich zamestnancov,“ uviedla a dodala, že „jeden z útočníkov“ utrpel zranenia. Podľa nej najprv polícia vystrelila „varovné výstrely“ do vzduchu, avšak tie skupinu nezastavili.

Babiš sa stretol s Pompeom, hovorili o vzájomnom obchode aj o Dukovanoch

Je to prvý raz, čo bieloruské úrady potvrdili použitie strelných zbraní počas povolebných protestov, ktoré v Bielorusku vypukli v noci na pondelok. Podľa ministerstva vnútra sa demonštranti v utorok zišli v 25 mestách a za ten deň polícia zadržala vyše 1000 ľudí. Najnovšie zatknutia zvýšili počet zadržaných po troch dňoch protestov na viac ako 6000.

V Bielorusku prebiehajú celonárodné protesty podporujúce opozíciu, ktorých účastníci tvrdia, že prezidentské voľby, ktoré vyhral dlhoročný prezident Alexandr Lukašenko, boli zmanipulované.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info