HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Ruská stíhačka donútila americké prieskumné lietadlo zmeniť kurz

Lockheed EP-3
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Tlačová služba ministerstva obrany Ruskej federácie oznámila, že ruské vzdušné sily prinútili pilota amerického prieskumného lietadla “Aries”, ktoré sa bez povolenia blížilo k hranici Ruska, zmeniť kurz.

Stíhačka SU-27 podľa agentúry TASS vzlietla k blížiacemu sa štvormotorovému turbovrtuľovému prieskumnému stroju amerických vzdušných síl Lockheed EP-3 ARIES, so zámerom donútiť ho zmeniť letový kurz a odkloniť jeho let od hranice vzdušného priestoru Ruskej federácie. Informáciu médiam prezentovalo Národné stredisko pre obranné velenie Ruskej federácie (NTsUO).

Kto koho provokuje vo vzduchu alebo nová “diplomacia” bojových lietadiel USA

Podľa armády bol letecký cieľ, ktorý sa blížil k hranici, lokalizovaný pomocou systémov kontroly vzdušného priestoru nad neutrálnymi vodami Čierneho mora. “Na zastavenie cieľa bola do vzduchu poslaná ruská bojová stíhačka Su-27 z jednotiek vzdušných síl južného vojenského obvodu” informovalo vojenské centrum a zdôraznilo, že porušenie štátnej hranice Ruskej federácie americkým prieskumným lietadlom odporuje medzinárodným normám.

Po tom, čo sa americké prieskumné lietadlo odvrátilo z kurzu k štátnej hranici Ruskej federácie, sa ruská stíhačka bezpečne vrátila na domovské letisko. “Let ruskej stíhačky Su-27 sa uskutočnil striktne v súlade s medzinárodnými pravidlami využívania vzdušného priestoru,” prízvukovalo Národné stredisko pre obranné velenie Ruskej federácie.

Dve stíhačky Su-27 „odprevadili“ F-16, ktorá letela k ruskej hranici (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info