fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Muža obvineného z požiaru v Bohumíne vzali do väzby

Dokumentačné foto / Twitter (Kali Yuga | Apocalyptic News @NewsKali)

 Muža, ktorého obvinili z úmyselného zapálenia bytu v panelovom dome v českom Bohumíne, poslal okresný súd v Karvinej do väzby. Štátny zástupca Michal Król väzbu navrhol pre obavu, že by sa obvinený mohol pokúsiť o útek alebo pokračovať v trestnej činnosti, informuje spravodajský portál iDNES.cz. „Obvinený muž bol sudcom Okresného súdu Karviná vzatý do väzby,“ informovala policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková.

Päťdesiatštyriročného Zdeňka K., ktorý bol podľa polície v čase činu opitý, priviedla na súd ozbrojená eskorta. Pre obavy, že by sa mu mohol chcieť niekto pomstiť, mal na sebe nepriestrelnú vestu i prilbu.

Oblečený bol v nemocničnom pyžame, pretože ho priviezli priamo z ostravskej fakultnej nemocnice. Pri útoku totiž sám utrpel zranenia. V tejto súvislosti by ho mali previezť do niektorej z väzobných väzníc vybavených nemocnicou, konštatuje iDNES.cz s tým, že podľa Króla by to mala byť Pankrácká väznica v Prahe. Muž by mal vo väzbe stráviť zvyšok prípravného konania, čo môže trvať niekoľko mesiacov.

Muža obvinili „z obzvlášť závažného zločinu vraždy a z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia“, za čo mu hrozí 15 až 20 rokov, no vzhľadom na 11 obetí, je pravdepodobný i vyšší výnimočný trest a vylúčené nie je ani doživotie.

Rusko si vyhradzuje právo na odvetné opatrenia v súvislosti s vyhostením ich diplomatov

Na jedenástom poschodí panelového domu na Nerudovej ulici v Bohumíne začalo horieť v sobotu podvečer. Priamo v byte zahynulo šesť ľudí a ďalších päť pred plameňmi vyskočilo z okna, no ani jeden z nich neprežil pád zo zhruba 30-metrovej výšky. Incident si vyžiadal aj desať zranených, pričom zranenia utrpeli aj dvaja hasiči a policajt.

Podľa prvotných zistení mal muž s rodinou spory a nedávno sa vraj neďaleko Bohumína vyhrážal svojej manželke a ďalším členom rodiny s plynovou pištoľou. Práve po tomto incidente sa vraj žena presťahovala k synovi do paneláku na Nerudovej ulici. Keď sa muž dozvedel, že tam bude v sobotu popoludní oslava, na ktorú ho nepozvali, dostal šialený nápad.

Na čerpacej stanici natankoval benzín, zazvonil pri dverách, a keď mu otvorili, vylial časť horľaviny dovnútra. Ďalej sa zrejme nedostal, tak polial aj dvere a zapálil ich. Potom zišiel dole a pozeral sa, čo sa bude diať. Vyšetrovateľom následne tvrdil, že nechcel nikoho zabiť, len ich vystrašiť.

Trump spojil ukončenie druhej svetovej vojny so španielskou chrípkou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info