HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kolíkovej advokátska kancelária viedla v minulosti spory s rezortom spravodlivosti

FOTO: TASR

Kolíkovej kancelária bola podľa TIS účastná spolu piatich konaní, v ktorých jej klienti viedli spory s rezortom spravodlivosti.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) v minulosti ako advokátka a spolumajiteľka advokátskej kancelárie Kolíková & Partners zastupovala pred súdom aj klientov, ktorí sa snažili vysúdiť odškodné od ministerstva spravodlivosti.

Ako ďalej na sociálnej sieti konštatuje organizácia Transparency International Slovensko (TIS), po nástupe do funkcie ministerky si však Kolíková výkon advokácie pozastavila a od konca mája je konateľom v advokátskej kancelárii Kolíková & Partners už len jej spoločník Lukáš Opett. Zároveň podľa TIS jej kancelária postupne so sporov s ministerstvom vystupuje.

Strany budú o situácii vo Východoslovenských elektrárňach rokovať na koaličnej rade, potvrdil Šipoš

Kolíkovej kancelária bola podľa TIS účastná spolu piatich konaní, v ktorých jej klienti viedli spory s rezortom spravodlivosti. „Z troch sporov sa ministerkina kancelária už stiahla, v prípade ďalších dvoch čaká na súčinnosť klientov. V prvom prípade ich klient žaluje rezort o náhradu škody 40-tisíc eur z dôvodu nezákonnej detencie. V druhom ide o antidiskriminačnú žalobu, kde od ministerstva požaduje pre klienta ospravedlnenie a príspevok 500 eur na jeho uverejnenie,” konštatuje TIS.

Organizácia pripomína, že advokátska kancelária Kolíková & Partners patrí k relatívne malým, hoci rastúcim advokátskym kanceláriám. „Minulý rok mala tržby v hodnote 163-tisíc eur, najviac od vzniku firmy v roku 2012. Medziročne jej tržby vzrástli o polovicu,” dodala TIS.

Rozvod Belohorcovej? Do Španielska sa sťahuje bez manžela!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info