HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER

Princ Charles v šoku: Nečakal, že sa tieto informácie objavia v Česku!

Princ Charles / Facebook (Tatler)

Princa Charlesa zrejme prekvapilo, aké informácie k nemu doputovali až z Českej republiky. Práve v týchto dňoch totiž vyšlo najavo, že sa u našich susedov chystá kniha, ktorá pojednáva aj o kráľovskej rodine. Ako na to následník trónu zareagoval?

Ako informoval portál Stars24, princ Charles napísal list, ktorý bude predslovom novej českej knihy. Pri písaní ocenil odborné znalosti autora a jeho úsilie. Publikácia s viac ako 600 stranami sa totiž týka aj britskej kráľovskej rodiny.

„Je možno trochu nečakané, že sa také historické štúdie objavili na Morave, a je úžasným zistením, že tak ďaleko od domova, na Univerzite Palackého v Olomouci, sa v tichosti zrodili záujem a odbornú erudíciu, ktoré dali vzniknúť tak majstrovsky a elegantne spracovanej štúdii,“ uviedol následník trónu.

Nečakaný výrok Harryho a Meghan: Toto zrejme kráľovná Alžbeta nepredýcha!

Konkrétne ide o knihu olomouckého heraldika Jiřího Loudu s názvom Erby rytierov Podväzkového radu. Ten založil v roku 1348 kráľ Edward III. Teraz je v jeho čele kráľovná Alžbeta a členom je aj jej syn.

Kniha vyjde na jeseň vo anglicko-českom prevedení k nedožitým 100. narodeninám autora. Louda mimochodom navrhol český štátny znak.

Drogy v kráľovskom paláci: Kokaín a ketamín u bodyguarda samotnej kráľovnej Alžbety!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info