HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

Opitý a sfetovaný vodič zrazil 15-ročné dievča a ušiel

Foto - facebook - Polícia SR - Banskobystrický kraj

Predbežným skríningovým vyšetrením zistili v organizme vodiča pozitívny nález látok extáza, marihuana, kokaín, metamfetamín.

Mladý 22-ročný vodič vozidla Mercedes Benz A200 zrazil na banskobystrickom sídlisku Fončorda 15-ročné dievča. Bol opitý a z miesta nehody ušiel. Je už v rukách polície. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia.

„Po predchádzajúcom požití alkoholu viedol vozidlo v smere od centra mesta do časti Fončorda, pričom na Ulici kapitána Nálepku nedal na priechode pre chodcov prednosť 15-ročnej chodkyni, dievčinu po náraze vymrštilo na kapotu vozidla, následne padla na cestu a utrpela ťažké zranenia. Vodič nezastavil, neposkytol jej pomoc a z miesta nehody ušiel,“ uvádza polícia.

Opitý mladík spôsobil dopravnú nehodu pri Bajči, z miesta ušiel (foto)

V krátkom čase ho policajti vypátrali. Pri dychovej skúške na alkohol mu namerali viac ako dve promile. Pre podozrenie z požitia inej návykovej látky ho vyzvali na odber biologického materiálu. Predbežným skríningovým vyšetrením zistili v jeho organizme pozitívny nález látok extáza, marihuana, kokaín, metamfetamín.

„Zarážajúce však je, že tento skutok spáchal napriek tomu, že za obdobný čin, ktorý spáchal pod vplyvom návykovej látky, mal už v predchádzajúcom období zákaz vedenia motorových vozidiel. V súvislosti s udalosťou polícia začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a neposkytnutia pomoci,“ dodáva polícia na facebooku.

Hlina to Matovičovi naložil

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info