HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Lojzova Fatva proti Igorovi a populizmus predvolebných sľubov

Fikcie / Fotomontáž HD (via Shutterstock)

Alojz Hlina dokázal, že v prípade Matovičovej akcie v Cannes išlo len o populistický ťah a politiku založenú len na marketingu.

Matovičova cesta do Cannes v súvislosti s Počiatkovou vilou bola jedným z najúspešnejších predvolebných ťahov. Demonštratívne ju oblepil plagátmi „Majetok Slovenskej republiky“ a … nič viac!

Najviac to zjavne kľalo oči Alojzovi Hlinovi z KDH. Ako na sociálnej sieti názorne ukázal, zasa išlo len o populizmus zo strany súčasného premiéra, ktorého politika je založená len a len na marketingu. “Boli sme sa pozrieť pri Počiatkovej vile v Cannes, či je na zvončeku napísané Slovenská republika tak, ako to pred voľbami v predvolebnom videu sľuboval Igor Matovič.” rozčúlil sa na Facebooku Hlina. A nad tým titulná fotografia s nápisom antipopulista. Dosť kúzelné.

A tak sa Hlina rozhodol vyhlásiť Matovičovi „fatvu“ (náboženskú interpretáciu dobra a zla s konrétnou otázkou a odpoveďou). Nejde o smrteľný zápas medzi KDH a Matovičovým OĽaNO. Je to oveľa viac osobné. „Lojzo“, ako predvolebný líder neúspechu KDH sa snaží kopírovať Matovičov marketing. Tentokrát asi predreferendový a používa pri tom rovnaký populizmus.

Kiska porazil vlastnú stranu

Ako ďalší dôkaz Matovičovho populizmu môže slúžiť aj úplne zbabraná novela zákona o voľbe generálneho prokurátora, ktorú prezidentka vrátila do parlamentu. Lebo „Lex Lipšic“ sa nepozdáva nielen jej, ale ani odbornej verejnosti.

Ani len účasť verejnosti na správe veci verejných, teda zníženie kvóra pre platnosť referenda, sa do programového vyhlásenia vlády napokon nedostalo. Hlavne že o situácii obyvateľov predtým rozhodovali kdejaké internetové ankety, predvolebné videjká a veľkohubé vyhlásenia.

Nakoniec Slovensku vládol Matovičov facebook a skrývanie sa za kdejaké konzíliá a štáby, ktoré v situácii, keď má krajina za sebou druhý najhorší týždeň od začiatku epidémie, ani poriadne nefungujú.

Pán premiér sa síce zvykne chváliť každým „zabásnutým“ predstaviteľom z čias minulej vlády, ale keby sme sa pozreli na reálne plnenie jeho predvolebných sľubov, ak by ich nesplnenie bolo kvalifikovateľné ako trestný čin, už by tam asi bol s nimi. Ale to by tam skončili samozrejme aj mnohí pred ním a teraz určite aj ďalší, ktorí ho len kopírujú…

NAKA zastavila trestné stíhanie pre status Ľ. Blahu s červenou hviezdou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info