HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Železničná spoločnosť Slovensko chce dať na zabezpečovací systém do rušňov viac ako 11 miliónov eur

Ilustračné foto - TASR

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) plánuje vynaložiť na dodanie a inštaláciu Európskeho systému zabezpečenia jazdy vlakov ETCS do 26 hnacích koľajových vozidiel (HKV) radu 361 predbežne 11,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, zákazka na tri roky a štyri mesiace sa týka dodania uvedeného vlakového zabezpečovača do deviatich rušňov s následnou možnou opciou pre ďalších dvanásť rušňov.

Národný vlakový osobný dopravca o tom informoval vo Vestníku verejného obstarávania s tým, že investíciu chce financovať aj s využitím prostriedkov Európskej únie cez Výkonnú agentúru pre inovácie a siete (INEA), respektíve Nástroj na prepájanie Európy (CEF), ktorý priamo riadi Európska komisia.

Súčasťou aktivít letných škôl má byť aj podpora gramotnosti žiakov

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 29. septembra, platiť musia minimálne dvanásť mesiacov a kritériom na ich vyhodnotenie je cena. Uchádzači musia preukázať dodanie a inštaláciu zabezpečovacích zariadení v predchádzajúcich troch rokoch do vyhlásenia verejného obstarávania v celkovej hodnote minimálne 3 mil. eur bez DPH.

„Hnacie koľajové vozidlo s ETCS musí spĺňať požiadavky infraštruktúr Železníc Slovenskej republiky a Správy železníc, státní organizace (v Česku),“ oznámila ZSSK v podmienkach tendra. Inštalácia zabezpečovacieho systému musí byť v súlade s medzinárodnými a národnými požiadavkami pre prechodnosť rušňa na Slovensku a v Česku.

„ETCS musí byť úrovne Level 2, baseline 3, SRS 3.4.0 s možnosťou prevádzky aj na Level 1. ETCS musí mať komunikačné prepojenie s vlakovým zebezpečovačom triedy B Mirel VZ1 a rozhranie k elektrickým, riadiacim a vzduchovým obvodom HKV,“ uviedla ZSSK.

Rezort dopravy pripravuje výhlášku o bezpečnostných opatreniach pri implementácii a prevádzke 5G sietí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info