HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rezidenciu izraelského premiéra Netanjahua v Jeruzaleme obklopila tisícka demonštrantov (VIDEO)

Tisícka demonštrantov pred rezidenciou izraelského premiéra Netanjahua / Screenshot YouTube @Ruptly

Niekoľko tisíc demonštrantov v Jeruzaleme sa zhromaždilo pred rezidenciou predsedu vlády na ďalšom masívnom protivládnom proteste, keď Benjamin Netanjahu obvinil médiá z podnecovania ľavicových nepokojov, informuje portál RT.

Úrady uviedli, že na proteste sa zúčastnilo až 5 000 ľudí, zatiaľ čo izraelská televízia Channel 13 informovala, že na sobotnom nočnom zhromaždení, ktoré sa uskutočnilo v Jeruzaleme piaty týždeň po sebe, bolo až 15000 ľudí.

Demonštranti držali banery s heslami typu „váš čas je u konca“ a „minister kriminality,“ demonštranti tiež požadujú, aby Netanjahu odstúpil kvôli obvineniam z korupcie a údajné nesprávne kroky počas krízy Covid-19.

Protest sa skončil bez tragického incidentu, aj keď na mieste boli nasadení policajti s cieľom zabrániť akýmkoľvek nepokojom, ako aj zabezpečiť, aby demonštranti „dodržiavali pokyny ministerstva zdravotníctva“, informoval portál Sputnika.

Medzitým Netanjahu opäť „zaútočil“ na izraelské médiá a najmä Channel 13 kvôli jednostrannému pokrytiu protestov, pričom izraelský premiér uviedol: „Násilie demonštrantov je úplne ignorované, ako aj denné hrozby smrti proti mojej rodine. Toto všetko sa deje uprostred toho, kým bojujem za obnovu hospodárstva a poskytovanie finančnej pomoci izraelským občanom“.

Netanjahu bol minulý rok v novembri obvinený z podplácania, podvodu a porušenia dôvery verejnosti. Verejný hnev je tiež podporovaný prísnou bezpečnostnou blokádou, ktorá spôsobila nárast nezamestnanosti v krajine – zatiaľ čo prudké zrušenie obmedzení v máji viedlo k prudkému poklesu v prípadoch Covid-19. Mnoho ľudí zostalo bez finančnej pomoci, ktorá bola premiérom prisľúbená.

„Najsofistikovanejší tunel v histórii USA“? Americké úrady odhalili pašerácky tunel s vlastnou železnicou, ktorý je dlhý až 400 metrov (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info