fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V pondelok by mal pokračovať proces s Patrikom P. známym z kauzy nebankoviek

Súdy
Ilustračný obrázok, Zdroj: Pixabay

V pondelok (10. 8.) a v utorok (11. 8.) by malo na Okresnom súde (OS) Bratislava I po pol roku pokračovať hlavné pojednávanie s Patrikom P. obžalovaným zo sprenevery takmer milióna eur. Pre TASR to potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Patrik P. je známy ako jeden z komplicov v kauze podvodov na nebankovkách spolu s Jozefom Majským. „Na hlavné pojednávanie boli predvolaní dvaja svedkovia, znalkyňa a súd bude oboznamovať listinné dôkazy nachádzajúce sa v predmetnom trestnom spise,“ uviedol pre TASR Adamčiak.

Vo veci sprenevery na OS Bratislava I sa naposledy pojednávalo na začiatku januára. Podľa obžaloby mal Patrik P. v desiatich skutkoch v rokoch 2010 až 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákať finančné prostriedky v celkovej sume 959.750 eur, ktoré však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných. Tým mal spôsobiť poškodeným ujmu v celkovej sume vyše 840.000 eur.

Strana Za ľudí si dnes z dvojice Remišová – Kollár zvolí nového predsedu

Patrik P. je známy z kauzy podvodov na nebankovkách, v ktorej figuroval spolu s Dávidom Brtvom a Jozefom Majským. Vytváraním falošných pohľadávok voči spoločnostiam mala trojica spôsobiť škodu vtedajších 448 miliónov korún, zo zatvorených pobočiek sa mala pritom obohatiť o 53 miliónov korún.

V kauze nebankoviek ho uznal za vinného prvostupňový Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku, napokon ho Najvyšší súd SR 28. marca 2018 odsúdil na sedem rokov za mrežami. Od júla 2018 si odpykáva zvyšok svojho trestu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info