HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Strana Za ľudí bude mať sedem podpredsedov, sú medzi nimi Šeliga, Žitňanská či Kolíková

Andrej Kiska (uprostred) pózuje so spolustranníkmi a odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová, 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Vládna strana Za ľiudí bude mať sedem podpredsedov. Vo funkciách ostávajú podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, predsedníčka poslaneckého klubu Jana Žitňanská a štátni tajomníci Vladimír Ledecký a Michal Luciak.

Novými troma podpredsedníčkami sú ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a poslankyne parlamentu Miriam Šuteková a Viera Leščáková. Rozhodli o tom delegáti strany na dnešnom sneme v Trenčianskych Tepliciach. Ešte predtým zvolili do funkcie líderky strany podpredsedníčku vlády a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniku Remišovú.

Vládna strana Za ľudí získala vo februárových parlamentných voľbách 5,77 percenta hlasov voličov. Po niekoľkodňových rokovaniach vstúpila do vládnej koalície s hnutiami Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina a so stranou Sloboda a Solidarita (SaS). Zakladateľ strany Andrej Kiska sa krátko po voľbách z politiky pre zdravotné problémy stiahol a rokovaním o zostavení vlády poveril práve Remišovú.

AKTUÁLNE: Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info