HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Po páde v masíve Ostrého štítu zahynul muž

Foto zo záchrannej akcie: facebook - Horská záchranná služba

Po obhliadnutí steny bolo zistené, že v exponovanom teréne sa nachádza jedna osoba bez známok života a povyše nej sú osobné veci.

Po páde v masíve Ostrého štítu vo Vysokých Tatrách zahynul v sobotu popoludní muž. Ako na svojej webstránke informuje Horská záchranná služba (HZS), náhodná svedkyňa z turistického chodníka v Sedielku nahlásila, že videla v stene Ostrého štítu s kameňmi padať bližšie neurčený predmet.

Zároveň poslala fotografiu zo steny s dvoma neznámymi objektami. Žiadny pohyb na mieste po páde nezaznamenala a nikto nekontaktoval ani HZS so žiadosťou o pomoc.

„Následne sa ozvali aj iní svedkovia, ktorí počuli v danej lokalite pád kameňov. Keďže nebolo celkom jednoznačné, čo sa na mieste udialo a mohlo ísť o pád osoby, bola o súčinnosť požiadaná Letka Ministerstva vnútra (MV) SR. V krátkom čase priletela z Bratislavy na heliport do Starého Smokovca, kde vyzdvihla troch záchranárov HZS z Vysokých Tatier a smerovala do oblasti severnej steny Ostrého štítu, spadajúcej do Zadnej Javorovej doliny, na prieskumný let,“ uvádzajú horskí záchranári.

Nečakaný výrok Harryho a Meghan: Toto zrejme kráľovná Alžbeta nepredýcha!

Po obhliadnutí steny bolo zistené, že v exponovanom teréne sa nachádza jedna osoba bez známok života a povyše nej sú osobné veci. „K telu boli spustení dvaja záchranári za pomoci podvesu, ktorí ho nabalili a pripravili na transport. Telo nebohého bolo transportované do Tatranskej Javoriny, kde ho prevzali príslušníci HZS a previezli do márnice v Ždiari,“ uvádzajú horskí záchranári.

Príčinou smrti, ako aj identifikáciou osoby, sa bude zaoberať polícia a príslušníci Bezpečnostno-operatívnej jednotky HZS.

Po novom sa odstránia vyššie doplatky za tzv. silu lieku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info