HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Nečakaný výrok Harryho a Meghan: Toto zrejme kráľovná Alžbeta nepredýcha!

Twitter (@PlCKLERlCK) (@LouLouLa10) / Fotokoláž: Redakcia HD

Hoci už nie sú súčasťou kráľovskej rodiny, túžba vyjadrovať sa k britským záležitostiam neopadla. Počas konferencie princ Harry (35) s manželkou Meghan (38) vyhlásili, že Commonwealth by sa mal za svoje činy z minulosti ospravedlniť. Poslanec Andrew Rosindell uviedol, že tento výrok kráľovnú rozhodne „nepoteší“.

Ako píše server Ahaonline.cz, Harry so svojou manželkou neprestávajú prekvapovať. Manželia sa zúčastnili videokonferencie s mladými osobnosťami z rôznych krajín Commonwealthu vrátane Spojeného kráľovstva, Austrálie či Bahám. Rozhovory prebiehajú každý týždeň v rámci organizácie The Queen ‚s Commonwealth Trust v reakcii na hnutie Black Lives Matter.

Dvojica sa vyjadrovala nielen k téme spravodlivosti či diskriminácii, ale taktiež sa riadne obula do minulosti. Harry uviedol, že ak má mať spoločenstvo bývalých britských kolónií budúcnosť, je potrebné, aby si priznalo chyby, ktoré urobilo v minulosti. Narážal zrejme na britskú kolonialistickú politiku, ktorá v Commonwealthe pretrvávala aj po konci kolónií.

Drogy v kráľovskom paláci: Kokaín a ketamín u bodyguarda samotnej kráľovnej Alžbety!

„Niet cesty, ako sa pohnúť dopredu bez toho, aby sme si uvedomili minulosť,“ uviedol princ Harry. „Nebude to ľahké a v niektorých prípadoch ani príjemné. Ale je to potrebné, pretože z toho bude profitovať každý,“ vyhlásil Harry. S jeho slovami manželka Meghan plne súhlasila.

Harryho príhovor prekvapil aj britského poslanca Andrewa Rosindella. Vzhľadom k tomu, že kráľovná Alžbeta II. je oficiálnou hlavou Commonwealthu, vnukove slová ju pravdepodobne nepotešia.

„Chápem to tak, že Harry s Meghan odstúpili od svojich rolí. Teda som ich komentárom prekvapený. Nesúhlasím s tým, čo Harry hovorí. Mali by sme sa pozerať dopredu, nie späť,“ uviedol poslanec. „Nie je to vhodné a nie som si istý, či by to jeho babičku potešilo,“ dodal poslanec.

Kvôli Trumpovi trpím depresiami v karanténe, tvrdí Michelle Obamová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info