HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Moskva zatvorí svoju jedinú jednokoľajovú linku

Moskovská jednokoľajka / Tim Adams / Wikipedia

Moskva čoskoro uzavrie svoju jedinú jednokoľajovú linku, ktorej ročné prevádzkové náklady sú 800 miliónov rubľov (11 miliónov dolárov) a prepravuje len 1,5 milióna cestujúcich ročne, informuje portál RT.

Na porovnanie vlaková trať Central Circle v Moskve za tri dni stojí rovnakú sumu. V najbližších týždňoch bude ruská jednokolajka zatvorená kvôli opravám, ale už nikdy nebude otvorená, podľa zdrojov radnice, ako informujú noviny Vedomosti.

Trať, ktorá je dlhá iba 4,7 km, sa už nepovažuje za plnohodnotnú. Podľa Vedomosti má len 39 pravidelných cestujúcich, pričom ide o ľudí, ktorí používajú svoju kartu Troika viac ako 20 dní za mesiac.

Ruská armáda modernizuje húfnice MSTA

Linka, ktorá bola otvorená v roku 2004, je súčasťou systému moskovského metra a už roky sa je predmetom klebiet o jej uzavretí.

Zatiaľ čo jednokoľajky sú v Európe bežné v doprave, v zábavných parkoch a na letiskách, v nemeckých mestách Dortmund a Wuppertal sa ako forma mestskej dopravy používajú iba dve.

Celkovo má moskovský systém metra 275 staníc na 15 linkách metra a v priemere každý deň prepraví 9 miliónov cestujúcich každý deň, čím sa stáva najrušnejším metropolitným vlakovým systémom v Európe.

Ruský tank T-14 „Armata“ proti americkému ATGM z TOW a Javelin (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info