fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, polícia stále vyšetruje

Zdroj: Screenshot videa s Andrejom Kiskom.

Video, ktoré sa objavilo na internete v polovici februára a má dokazovať, že exprezident Andrej Kiska (Za ľudí) má problémy s pozemkami vo Veľkom Slavkove, polícia stále vyšetruje.

Pre agentúru SITA to povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. „V uvedenej trestnej veci naďalej prebieha vyšetrovanie. Vyšetrovateľ sa zaoberá všetkými relevantnými skutočnosťami, ktoré počas vyšetrovania vyšli najavo. V súčasnom štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť bližšie informácie, lebo by mohlo dôjsť k zmareniu alebo podstatnému sťaženiu prebiehajúceho dokazovania,“ priblížil Slivka.

V polovici februára sa na internete objavil videozáznam, ktorý má podľa jeho aktérov dokazovať, že bývalý prezident a súčasný líder strany Za ľudí Andrej Kiska má mať problémy s pozemkami vo Veľkom Slavkove. Vo videu vystupujú podnikateľ Michal Šuliga a Milan Reichel, ktorý je spájaný s popradským podsvetím.

MIMORIADNE: Kiska priznal, že v kauze ukradnutých pozemkov pod Tatrami sú v tom všetci až po uši

Šuliga, ktorý svojho času sprostredkoval Kiskovi predaj pozemkov vo Veľkom Slavkove, vo videu hovoril, že exprezident má čierne peniaze a potrebuje ich investovať. Prezident sa o spomínané pozemky súdil s poškodeným Jánom Francom. Súd konštatoval, že Kiska nevedel o predošlom majetkovom nevysporiadaní sa.

Exprezident na to reagoval vyhlásením, že ide o primitívne video so zlými hercami. V tejto súvislosti preto po zverejnení videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie. Za zinscenovaným videom má podľa jeho slov stáť človek zo štruktúr Smeru – sociálnej demokracie.

M. Šuliga na NAKA odmietol, že je autorom videí o Andrejovi Kiskovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info