HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Trump tvrdí, že vakcína proti Covid-19 bude možno hotová už pred novembrovými voľbami

Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump prišiel so zaujímavým odhadom pre dokončenie vakcíny proti Covid-19 a naznačil, že by mohla byť pripravená „oveľa skôr“ pred koncom roka, dokonca ešte pred novembrovými voľbami, informuje portál RT.

Na otázku rozhlasového hostiteľa Geralda Riveru, kedy bude Američanom k ​​dispozícii vakcína proti Covid-19, Trump vo štvrtok sľúbil, že „oveľa skôr pred koncom roka“.

Keď sa Rivera spýtal, či to znamená „skôr ako 3. novembra“ (deň volieb), Trump predbežne súhlasil: „Myslím si, že okolo toho obdobia.“

Trumpove prehlásenie o zrýchlení vývoja vakcíny proti koronavírusu zanechalo vo vedeckej komunite veľa nejasností, pretože v priemere vývoj vakcíny trvá okolo desať rokov. Vakcína si vyžaduje rozsiahle testovanie bezpečnosti, pokusy na zvieratách a monitorovanie testovaných subjektov na nepriaznivé vedľajšie účinky.

Argentínski námorníci sa záhadne nakazili koronavírusom na mori, aj keď z prístavu vyplávali zdraví

Dokonca aj niektorí z tých, ktorí chcú vakcínu čo najskôr, odporučili opatrnosť v súvislosti s vakcínou proti koronavírusu, pričom poznamenali, že predchádzajúce pokusy o vyvinutie vakcíny proti vírusom ako sú SARS a MERS pre testované subjekty neskončili dobre.

Riaditeľ vývojovej operácie Moncef Slaoui z GlaxoSmithKline riadil divíziu očkovania tejto spoločnosti počas rozšírenia očkovacej látky proti chrípke ošípaných, ktorá spôsobila početným britským deťom trvalé poškodenie mozgu. Trump však napriek všetkému hrdo stojí za svojím závodom s vakcínou.

Každý ilegálny migrant je biologickou zdravotnou hrozbou, vyhlásil Orbán

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info