HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Pandémia ešte neskončila,“ varuje nemecký minister zdravotníctva

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn. FOTO TASR/DPA

Rast denných prípadov Covid-19 v Nemecku je znakom toho, že pandémia nie je ani zďaleka ukončená, uviedol minister zdravotníctva, pričom oznámil, že všetky osoby pochádzajúce z vysokorizikových krajín sa musia preukázať, že vírus nemajú, informuje portál RT.

Inštitút Roberta Kocha vo štvrtok ohlásil 1 045 nových prípadov Covid-19, čo je najvyšší denný nárast za tri mesiace. Minister zdravotníctva Jens Spahn označil toto znepokojivé číslo ako znak toho, že „pandémia ešte neskončila“.

„Existuje klamný pocit, že situácia nebola v posledných mesiacoch taká zlá. Je to prirodzené. Nesmieme však zabúdať, že sme z toho vyšli oveľa lepšie ,ako v mnohých iných krajinách,“ ďalej poznamenal Spahn.

V boji proti koronavírusu z „dlhodobého hľadiska“ vyzval Spahn ľudí, aby pokračovali v dodržiavaní pravidiel dištancovania sa v spoločnosti, venovali pozornosť hygiene a nosili rúška.

Úzkosť spojená s depresiou u pacienta spôsobuje, že sa jeho mozog „výrazne“ zväčší

Podobne ako mnoho európskych krajín aj Nemecko v posledných mesiacoch zmierňovalo karanténne obmedzenia. Na otázku, či je existuje možnosť nových blokovacích opatrení, Spahn novinárom povedal, že je lepšie sa zamerať na to, čo možno urobiť, aby sa zabránilo šíreniu choroby.

Spahn dodal, že od soboty musia byť ľudia prichádzajúci z krajín, ktoré sa považujú za vysoko rizikové, pri príchode testovaní na koronavírus. Inak by museli byť v karanténe dva týždne. Toto pravidlo platí aj pre Nemcov vracajúcich sa z dovolenky, ktorí budú testovaní zadarmo.

Celkovo bolo od začiatku epidémie v Nemecku infikovaných koronavírusom 213 067 ľudí a podľa inštitútu Roberta Kocha zomrelo 9 175 osôb.

Pri opätovnom otvorení škôl by sa mohli prípady Covid-19 rýchlo zvyšovať

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info