Každý ilegálny migrant je biologickou zdravotnou hrozbou, vyhlásil Orbán
07 | 08 | 2020 I TASR

Každý migrant, ktorý chce vstúpiť ilegálne na územie Maďarska, znamená pre krajinu biologickú zdravotnú hrozbu, čomu je potrebné za každú cenu zabrániť, domnieva sa predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.


Povedal to v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió. "Spojením migrácie so šírením nového druhu koronavírusu nemožno vytvárať obraz, že každý migrant je biologickou bombou - avšak niektorí ňou sú. Problémom je to, že nevieme, ktorí. Preto musíme vnímať každého migranta ako potenciálneho šíriteľa nákazy," podčiarkol premiér.

Orbán pripomenul, že vyzval ministra vnútra Sándora Pintéra, aby policajti a vojaci - tak ako to robili aj doteraz - rázne zabránili každému pokusu o ilegálne prekročenie štátnych hraníc, pretože už toto by znamenalo ohrozenie verejného zdravia.

Demokrati sa posúvajú k extrémnej ľavici, pretože ich „vlastní Georg Soros“, tvrdí bývalý hovorca parlamentu
Demokratická strana sa naďalej radikálne unáša doľava a jej vedenie nikdy nebude vyvolávať militantné prvky, ako je Antifa, pretože je kontrolovaná miliardárskym ľavicovým Georgeom Sorosom, uviedol bývalý hovorca amerického domu Newt Gingrich,... Čítať ďalej
07 | 08 | 2020 | Marek Molnár