HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Gréckokatolícky arcibiskup Cyril Vasiľ sa vyliečil z COVID-19

Zľava vladyka Milan Chautur a arcibiskup Cyril Vasiľ. FOTO TASR – František Iván

Gréckokatolícky arcibiskup Cyril Vasiľ, ktorý je apoštolským administrátorom Košickej eparchie, sa úspešne vyliečil z COVID-19. Informuje o tom Gréckokatolícka eparchia Košice na svojej webovej stránke.

„Vladyka Cyril Vasiľ ukončil karanténu, v ktorej bol po pozitívnom testovaní na COVID-19. Priebeh choroby bol v jeho prípade len s veľmi ľahkými začiatočnými príznakmi,“ uvádza s tým, že v najbližších dňoch začne opäť pracovať na biskupskom úrade a plniť ďalšie pastoračné úlohy, návštevy vo farnostiach a na formačných stretnutiach podľa predtým schváleného programu.

Arcibiskup mal 15. júla pozitívny test na COVID-19. Test absolvoval po návrate z pastoračnej návštevy slovenskej gréckokatolíckej komunity v nemeckom Mníchove. Vladyka Vasiľ bol v Nemecku spolu s generálnym vikárom Košickej eparchie Jaroslavom Lajčiakom, ktorý mal taktiež pozitívny test na nový koronavírus. Ako vtedy informovala tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska, po návrate neprišli s nikým do kontaktu.

Slovenský arcibiskup Vasiľ pôsobil do začiatku tohto roka vo Vatikáne ako sekretár Kongregácie pre východné cirkvi. Pápež František ho vymenoval za správcu Košickej eparchie, pričom košickým eparchom zostal biskup Milan Chautur.

Pápež František poslal finančnú pomoc libanonskej cirkvi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info