HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Smer-SD chce pre kauzu zadržaného kamióna s drogami podať návrh na poslanecký prieskum vo Finančnej správe SR

Na snímke člen predsedníctva SMERu-SD Ladislav Kamenický prichádza na pracovný snem strany Smer – sociálna demokracia v Bratislave 18. júla 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Strane Smer sa nepozdáva postup colníkov pri zadržaní zásielky 1,5 tony pervitínu za zhruba dve miliardy eur.

Podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický podá pre kauzu „drogový kamión“ návrh na poslanecký prieskum vo Finančnej správe SR. Strane sa nepozdáva postup colníkov pri zadržaní zásielky 1,5 tony pervitínu za zhruba dve miliardy eur. Zároveň negatívne vnímajú to, že Slovensko sa stáva cieľom alebo prestupnou stanicou zásielok drog.

Zmarila sa možnosť vystopovať príjemcov zásielky a nepodarilo sa tak podľa Kamenického rozbiť kriminálnu sieť, ktorá drogy distribuuje. Postup, ktorý mohol zmariť celé vyšetrovanie, preveruje úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Podľa medializovaných informácií vyšetrovateľ už začal v tejto veci konať a vedie trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu marenia úlohy verejným činiteľom.

Účelom poslaneckého prieskumu vo finančnej správe podľa Kamenického bude, aby poslanci dostali čo najviac informácií o boji colníkov proti pašovaniu drog na Slovensko, resp. o dostupných informáciách týkajúcich sa tejto kauzy. Zároveň verí, že súčasná vládna koalícia umožní opozícii aj svojimi hlasmi vykonať prieskum vo Finančnej správe SR.

Kollár si mal prihrávať cez hnutie Sme rodina kšefty do vlastnej firmy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info