AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku pribudlo ďalšie úmrtie v súvislosti s COVID-19
06 | 08 | 2020 I TASR

Na Slovensku vo štvrtok pribudlo ďalšie úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19.


Zosnulý je 71-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. Celkovo tak SR eviduje 30 úmrtí na nový koronavírus.

TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Správa bola aktualizovaná dňa 6.8.2020.

"Pitva zosnulého ukázala, že príčinou úmrtia bola rozvinutá pľúcna forma COVID-19 a následné zlyhanie dýchania," uviedla hovorkyňa. Pacient bol na COVID-19 pozitívne testovaný formou RT-PCR metódy.

MZ SR podľa Eliášovej v súčinnosti s hlavným hygienikom a ďalšími odborníkmi pozorne sleduje epidemiologickú situáciu a je pripravené operatívne reagovať. Situáciu monitorujú regionálne úrady verejného zdravotníctva.

"Aktívne a intenzívne vyhľadávajú osoby, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenými. Zároveň odber klinických vzoriek na ochorenie COVID-19 realizujú aj u suspektných osôb, repatriantov a ďalších indikovaných. Toto považujeme aj na základe ich informácií za predpoklad, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať," priblížila.

Stávkové kancelárie favorizujú na post lídra Za ľudí Veroniku Remišovú
Kurz na víťazstvo Miroslava Kollára v súťaži o post predsedu strany Za ľudí je 8,00. Čítať ďalej
06 | 08 | 2020 | SITA


Ministerstvo oceňuje prácu regionálnych hygienikov. "Sledujú epidemiologickú situáciu vo svojej územnej pôsobnosti, na jej vývoj reagujú rýchlo a pružne a prijímajú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na lokálnej úrovni," skonštatovala Eliášová.

Ako ďalej uviedla, závažnosť hodnotenia epidemiologickej situácie má niekoľko faktorov. Analyzuje sa napríklad počet ohnísk nákazy, nárast počtu hospitalizovaných, percentuálna miera hospitalizácie zo všetkých prípadov, miera hospitalizácie vážnych stavov, ale aj miera hospitalizácie vážnych stavov z hospitalizovaných, komplikácie ochorení či nárast počtu úmrtí.

Na budúci týždeň zasadne na pôde ministerstva zdravotníctva Pandemická komisia vlády SR, v prípade potreby sa operatívne zvolá aj konzílium epidemiológov.

Stávkové kancelárie favorizujú na post lídra Za ľudí Veroniku Remišovú
Kurz na víťazstvo Miroslava Kollára v súťaži o post predsedu strany Za ľudí je 8,00. Čítať ďalej
06 | 08 | 2020 | SITA