fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvy na pomoc v boji s pandémiou

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). FOTO TASR - Jaroslav Novák

 Ministerstvo školstva vyhlásilo dve výzvy na projekty v hodnote 80 miliónov eur, ktoré majú pomôcť v boji proti pandémii. Ako agentúru SITA informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, výzvy vyhlásilo v stredu 5. augusta.

Na výzvu zaoberajúcou sa mobilizáciou a využitím potenciálu výskumných inštitúcií pri boji proti pandémii a znižovaní jej negatívnych následkov vyčlenil rezort 60 miliónov eur. Žiadosť môžu podať nielen vysoké školy a Slovenská akadémia vied, ale aj podnikatelia, neziskové a verejné výskumné organizácie.

Ich projekty by mali byť zamerané najmä na prevenciu a ochranu pred infekciou spôsobenou koronavírusom, zdravotnícke či hygienické technológie, na diagnostiku a terapiu pacientov. Riešiť môžu aj diagnostiku, testovanie, terapiu, vakcíny, lieky, sledovacie a monitorovacie zariadenia na bezpečnosť pracovníkov v prvej línii alebo smart technológie.

Druhá výzva, na ktorú je vyčlenených 20 miliónov eur, podporuje zapojenie slovenských výskumných inštitúcií do medzinárodných výskumných projektov financovaných v rámci medzinárodných výskumných programov, grantov, fondov a grantových agentúr. Obe výzvy sú financované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII).

Ponúk na brigádu je tento rok výrazne menej ako vlani

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info