HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V belgickom meste Aalst našli zavraždenú bývalú primátorku

vražda
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Bývalú primátorku belgického mesta Aalst Ilse Uyttersprotovú našli v utorok mŕtvu. Televízii RTBF to potvrdil súčasný primátor Christoph D’Haese. Podľa prvých zistení prokuratúry bola 53-ročná Uyttersprotová zrejme zavraždená.

Telo bývalej primátorky (2007 – 2012), ktorá aj naďalej pôsobila v samospráve, objavili v jej byte v Aalste. „Čin pravdepodobne súvisí s jej súkromným životom, ale musí to potvrdiť vyšetrovanie. Nejde o zločin politického charakteru,“ uviedol D’Haese pre RTBF. Túto možnosť v stanovisku pre médiá naznačila aj prokuratúra.

Exprimátorka bola členkou flámskej Kresťanskodemokratickej strany (CD&V). Vyštudovala právo a bola regionálnou tajomníčkou Združenia samostatne zárobkovo činných osôb (UNIZO). Matka dvoch detí niekoľko rokov pôsobila aj ako poslankyňa za CD&V vo federálnom parlamente.

Predmetom mediálneho záujmu sa stala v roku 2011 po tom, čo sa na sociálnych sieťach ocitol videozáznam,  ktorý ju zachytával v intímnej situácii so svojím partnerom. Potenciálnym páchateľom vraždy má byť nemenovaný muž, ktorý sa prihlásil na polícii v Aalste a tvrdil, že zabil Uyttersprotovú. Federálna polícia jeho výpoveď prešetruje.

Belgicko prekonalo rekord v počte dní bez zvolenej federálnej vlády

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info