HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kolíková si myslí, že by si mohla vybrať predsedu ŠTS z terajších kandidátov

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. FOTO - TASR

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) si myslí, že sa o post predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) uchádzajú takí silní kandidáti, že by si z nich mohla vybrať. Vo výberovom konaní sa o post predsedu ŠTS uchádzali v pondelok Michal Truban, Ján Buvala a Ján Hrubala. Ako prvý sa umiestnil Hrubala.

Ministerka sa poradím kandidátov nemusí riadiť a nemusí si ani jedného z nich vybrať. V lehote do 30 dní tak musí uviesť, ktorého kandidáta si za post predsedu ŠTS vybrala, alebo vypísať nové výberové konanie. Kolíková odmietla novinárom prezradiť meno svojho favorita.

Uviedla však, že by to mala byť osobnosť, ktorú majú sudcovia na súde za vzor. Na druhej strane by to mala byť osoba organizačne schopná a zdatná súd viesť.

M. Kolíková by chcela z finančnej pomoci EÚ zriadiť nové súdy aj úrady

Kolíkovej ďalší postup bude preštudovanie si zápisnice z výberového konania a prípadne si jednotlivých kandidátov zavolá na osobný pohovor. Nového predsedu by na ŠTS vymenovala určite do septembra.

Vo výberovom konaní na post predsedu Špecializovaného trestného súdu získal najviac bodov Ján Hrubala. Ako druhý sa umiestnil Ján Buvala a trojicu kandidátov uzatvoril bývalý predseda ŠTS Michal Truban. Všetci boli vo výberovom konaní úspešní.

Súd aktuálne dočasne vedie jeho podpredseda Roman Púchovský. Doterajšiemu šéfovi ŠTS Michalovi Trubanovi uplynulo funkčné obdobie 10. júna.

Obava z trestného stíhania sudcov je skôr emocionálna ako reálna, tvrdí Kolíková

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info