HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Kiskovi sa rozbila hračka

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, SITA)

Dôležité je, aby Kiskovi pohrobkovia držali Matovičovi chrbát.

Podpredseda Za ľudí a parlamentu Juraj Šeliga nebude na sneme kandidovať za predsedu strany. Na tento krok podľa svojich slov nemá ani momentálne pevné osobné a rodinné zázemie.

Podpredseda strany tak priznal, že všetky jeho doterajšie vystúpenia boli len zahmlievaním na to, aby nakoniec podporil Miroslava Kollára. Ak si mám vybrať medzi Veronikou a Mirom, tak si v sobotu vyberiem Mira,“ povedal Šeliga.

Lebo Remišová sa má podľa neho venovať radšej novému ministerstvu a zjednodušeniu eurofondov ako strane Za ľudí. Áno, tá Remišová, ktorá viedla všetky koaličné rokovania a ktorú podporil na post predsedu strany aj Kiska.

Kolaps cestovného ruchu by mohol spustiť ďalšiu fázu krízy

Kollár pritom chce stranu ťahať viac doprava a pomaly až konkurovať SaS-ke. Ten, ktorý nepodpísal ani koaličnú zmluvu. V strane Za ľudí je teraz panika, lebo ich minimálne preferencie sú už dlhodobo pod prahom vstupu do parlamentu. Ale nič iné sa ani od strany so šéfom, ktorý je obvinený z daňových podvodov, nedalo čakať.

Či vyhrá Remišová alebo Kollár, je úplne jedno. Dôležité je, aby títo Kiskovi pohrobkovia držali Matovičovi chrbát. Lebo peniaze z eurofondov musia predsa ísť do správnych rúk. A Kiska si to už o zákulisia nejako zariadi.

Koalícia má vážne trhliny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info