HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hurikán Isaias zasiahol Severnú Karolínu

Príbojové vlny hnané k pobrežiu Jacksonville na Floride spôsobené blížiacim sa hurikánom Isaias August 3, 2020. / SITA [Bob Self/Florida Times-Union via AP]

Hurikán prvej kategórie Isaias sprevádzaný vetrom s rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu zasiahol v noci na utorok štát Severná Karolína ležiaci na východnom pobreží USA. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na americké Národné centrum pre hurikány (NHC). 

Hurikán sa dostal nad pevninu neďaleko pobrežného mesta Ocean Isle Beach po 23.00 h miestneho času (05.00 SELČ). NHC varovalo obyvateľov v zasiahnutých oblastiach pred možným vysokým prílivom, povodňami a silným vetrom.

V severnejšie ležiacom štáte New Jersey vyhlásil guvernér Phil Murphy núdzový stav a odporučil obyvateľom, aby zostali doma.

Pôvodne sa očakávalo, že Isaias v utorok nad Severnou Karolínou zoslabne a bude sa presúvať pozdĺž pobrežia smerom na severovýchod.

Isaias so silou hurikánu prvej kategórie sa ešte v sobotu prehnal časťou súostrovia Bahamy, no na svojej ceste k pobrežiu amerického štátu Florida zoslabol na tropickú búrku. Oproti pôvodným predpovediam Floridu nezasiahol.

Americkí meteorológovia očakávajú, že tohtoročná hurikánová sezóna v Atlantickom oceáne bude nadpriemerne aktívna.

Koronavírus stojí medzinárodný cestovný ruch trikrát viac ako posledná finančná kríza

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info