HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pandémia Covid-19 je skúška pre budúce biologické vojny, tvrdí špičkový ruský lekár

Ilustračné foto / Pixabay

Pandémia Covid-19 je „skúškou biologického boja“, hovorí popredný ruský lekár, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol testom svetových systémov zdravotnej starostlivosti, informuje portál RT.

V rozhovore pre Forbes profesor Leonid Roshal, prezident Výskumného ústavu detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy sú pripravené na masový prílev pacientov a ich nedostatočná príprava bola odhalená pandémiou.

„Keď analyzujem súčasnú situáciu, chápem, že ide o skúšku biologického boja. Nehovorím, že tento vírus bol vytvorený ľuďmi, je to však test sily zdravotníckeho systému vrátane biologickej obrany krajiny,“ ďalej poznamenal Roshal.

AKTUÁLNE: Muž v obchodnom centre v Kyjeve hrozí odpálením bomby. Polícia vyjednáva

Lekár tiež ocenil ruských občanov a vládu za ich úlohy v boji proti koronavírusu, pričom pochválil verejnosť za podporu „správneho a včasného“ rozhodnutia krajiny o zavedení obmedzení pohybu a ďalších opatrení.

V súčasnej situácii má Rusko 856 264 potvrdených prípadov Covid-19, s viac ako 5 000 novými diagnózami každý deň. V porovnaní so zvyškom sveta má Rusko štvrtý najväčší počet prípadov za USA, Brazíliou a Indiou.

Rusko plánuje do konca roka mesačne vyrobiť milióny dávok vakcíny proti COVID-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info