HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Nicholsonová prirovnala Matovičovo správanie pri diplomovke k A. Dankovi

Na snímke europslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (nominantka SaS) počas 9. schôdze NR SR 8. júla 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Premiér by mal podľa europoslankyne Nicholsonovej (SaS) upustiť od „egocentrizmu a ufňukaných, emóciami nabitých statusov“.

V kauze diplomových prác bolo špeciálne premiérovo správanie nie veľmi odlišné od správania bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka. V rozhovore pre Plus 7 dní to povedala europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

„Na druhej strane Igora Matoviča poznám dosť dlho na to, aby som vedela, že ich morálne kompasy sú celkom odlišné,“ dodala Nicholsonová. Podľa nej však na tejto kauze nemala padnúť vláda.

S problémom „opajcnutej“ diplomovky mal pritom problém aj jej stranícky kolega, minister školstva Branislav Gröhling. „Na jednej strane pochybil, ale vlastne „opajcol“ sám seba. To je výrazný rozdiel medzi ním a Dankom s Kollárom. Keď sa ma opýtal, čo by som urobila, povedala som, že by som odstúpila,“ komentovala situáciu europoslankyňa.

Aroganciou amaterizmus neprekryješ

Nichoslonová ďalej tvrdí, že politici by mali byť dostatočne vyspelí a schopní priznať si omyl a ospravedlniť sa za svoje chyby bez akýchkoľvek „ale“ a „hlúpych útokov na novinárov“. Na margo komunikácie premiéra povedala, že na jeho mieste by upustila od „egocentrizmu a ufňukaných, emóciami nabitých statusov“.

K snahe politikov Kresťanskej únie o zmenu interrupčného zákona odpovedala, že neverí, že chcú dobre pre matku a dieťa. „Riešia niečo, čo nemusia. Zrejme preto, že majú nejaké nesplatené účty vo vzťahu ku katolíckej cirkvi a potrebujú polarizovať spoločnosť,“ povedala Nicholsonová pre Plus 7 dní.

Monika Beňová je už v 24. týždni tehotenstva, podľa nej všetko „správne ladí“ (foto)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info